عسل طبیعی

از گذشته تا کنون از عسل در درمان بسیاری از بیماریها استفاده شده است، مهمترین خاصیت عسل ضدمیکروب بودن آن است، و منبع بسیار خوبی از آنتی اکسیدان است و نقش بزرگی در جلوگیری از سرطان و بیماری های قلبی دارد. هم چنین عسل باعث تحریک، تقویت قلب و گشاد شدن رگها و بازشدن مویرگها شده و جریان خون رادر درون شریانها افزایش میدهد بنابراین مصرف آن برای سلامت قلب و عروق بسیار مفید است بنابراین سالمندان عزیز اگر هر روز شربت عسل بهمراه آب لیموی تازه میل نمایند سلامتی بیشتر و عمر طولانی تر خواهند داشت.

*عسل برای رفع کم اشتهایی مفید است و باعث بهبود جریان خون میشود. بنابراین به رشد عضلات کمک کرده و برای بچه های کم اشتها و افراد ورزشکار بسیار مفید است.

* مزمزه و قرقره کردن شربت عسل برای برطرف شدن زخم های دهان و ورم گلو بسیار مفید است.

*عسل با اینکه بسیار شیرین و چسبنده است نه تنها برای دندان و لثه مضر نیست بلکه لثه را سالم و دندانها را سفید می کند.

*عسل مسمومیتهای غذایی دستگاه گوارش را پاک سازی کرده ، حرکات و ترشحات روده را بهبود می بخشد و ضد اسهال است

*عسل سریع الهضم است چون ملکولهای قند موجود در عسل، نیاز به هضم اولیه در معده را ندارند و لذا سریع جذب خون شده و پس از 7 دقیقه اثرات خود را نمایان می کند. به همین جهت حتی حساس ترین معده ها نیز می تواند آن را به سادگی هضم نماید.
عسل بادشکن است و برای قولنج معده مفید است.

*عسل اعمال کبد را فعال کرده و در دفع سموم از کبد موثر است بنابراین در رفع بیماریهای کبدی بسیار مفید است.

*سکنجبین(عسل مخلوط با سرکه سیب) از بین برنده مشکل صفرا است.

*چنانچه عسل با کندُر مصرف شود سنگهای کلیه و مثانه را از بین می برد.

*برای مبتلایان به بیماری کم خوابی مخلوط یک قاشق عسل و آب توصیه می شود.

*عسل ضد آسم است و در فروارده های ضد سرفه بطور مستقیم و غیر مستقیم از عسل استفاده می شود و هم چنین در درمان آلرژی فصلی مقید است.

*سطح کالری عسل پایین است و در مقایسه با سایر مواد قندی 40% کمتر کالری دارد ، ولی انرژی آن بالاست، و باعث اضافه وزن هم نمی شود.

*مصرف عسل سیستم دفاعی بدن را در برابر استرس افزایش می دهد.

* عسل در درمان آب مروارید  چشم مفید است.

* عسل فاقد هرگونه چربی یا کلسترول می باشد.

* عسل دارای اثرات ضدخون ریزی و ضد میکروبی است لکن اثر ضد میکروبی آن پس از حرارت دیدن و یا در معرض آفتاب قرارگرفتن کاهش میابد

*در قدیم عسل به عنوان بهترین التیام دهنده انواع زخم ها و سوختگی ها بشمار می رفت و امروزه  نیز محققین طی آزمایشات متعددی پی به خواص ضد باکتریایی و آنتی بیوتیکی و همچنین خاصیت ضد التهابی عسل برده اند مشروط بر اینکه عسل صد در صد طبیعی باشد و هیچ گونه حرارتی ندیده باشد.

* عسل نقش بسزایی در حفظ و تجدید جوانی دارد و به سلامت پوست کمک کرده و ضد پیری است.خانم ها میتوانند با تهیه ماسکهایی با عسل خالص یا عسل مخلوط با زرده تخم مرغ و خامه ترش به نسبت مساوی بر زیبایی و شادابی پوست خود بیفزایند. میتوان با عسل انواع ماسکهایی برای تبدیل پوست خشک به چرب یا معمولی تهیه کرد که بسیار موثر است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

moharam